Wykłady motywacyjne

Jednym z ważnych punktów oferty Cichocki Ocean Team są wykłady lub spotkania motywacyjne dla firm, ośrodków służby zdrowia, szkół i klubów zainteresowań. Kapitan Tomasz Cichocki chętnie spotyka się z dziećmi i młodzieżą, przekazując im swoje doświadczenia i zachęcając do uprawiania sportu oraz wysiłku w realizowaniu własnych marzeń. Kto jak kto, ale w sprawach uporu i konsekwencji, bez których żaden sukces nie jest możliwy, Kapitan ma naprawdę dużo do powiedzenia.

Wszystkich, którzy nie tylko chcieliby posłuchać „morskich opowieści”, ale także odnaleźć w sobie motywację do nowych wyzwań zawodowych lub odwagę niezbędną do uprawianiu sportów ekstremalnych - zapraszamy do kontaktu. Poniżej znajdą Państwo zestawienie dotychczas realizowanych wariantów spotkań, można też być pewnym, że Kapitan rozważy udziału w projekcie o innym charakterze.Wykłady i spotkania motywacyjne:


1. Spotkania motywacyjne dla pracowników i kadry zarządzającej firm.

To jedna z form motywowania zespołów ludzi, w której barwna osobowość Tomasza Cichockiego oraz jego talent narracyjny sprawdzają się wyjątkowo. Firmy często definiują myśl przewodnią spotkania (np. „Czy można pokonać każdą przeszkodę na drodze do celu?”), zdając się na doświadczenie Kapitana, który opowiadając ze swadą o trudach samotnego rejsu, ilustruje spotkanie slajdami i fragmentami filmów.

Wśród firm, które skorzystały z tej oferty są m.in. Huber Polska, Citroen, Nordea Bank.


2. Wykłady dla gości i moderowanie eventów dla pracowników

Najczęstszą okazją do tego typu spotkań jest organizacja i podsumowanie firmowych regat, np. uroczystość wręczenia nagród. To dla żeglarzy-amatorów odpowiednia dawka emocji i forma uznania za sportowe osiągnięcia, przekazane przez człowieka, który dwa razy opłynął samotnie świat.

Klienci: Saturn Polska, Peugeot Polska, Deutsche Bank.


3. Spotkania w szkołach, przedszkolach i ośrodkach dla małych dzieci.

Spotkania motywacyjne - ich celem jest zainteresowanie młodzieży różnymi formami aktywności i pokazanie możliwości realizacji własnych marzeń. W przypadku dzieci młodszych istotne jest też przybliżenie świata morskiej fauny, której są ciekawe. To szczególnie wdzięczna publiczność, zawsze doceniająca opowiadane historie.


4. Imprezy okolicznościowe dla pasjonatów yachtingu.

Spotkania ludźmi, dla których żeglarstwo jest życiową pasją. Znają i podziwiają osiągnięcia Kapitana, pragną też posłuchać jego bezpośredniej relacji z rejsów. Imprezy takie odbyły się m.in. w „Klubie Podróżnika” oraz w „Klubie Pirata” w Warszawie i w klubie „Na walizkach” w Olsztynie.


5. Spotkania w ośrodkach terapeutycznych z chorymi i uzależnionymi.

To najtrudniejsze wyzwania – zwłaszcza rozmowy z dziećmi leczonymi onkologicznie. Nie ma bowiem recepty ani scenariusza na dotarcie z optymistycznym przekazem do kogoś, kto nie widzi przed sobą przyszłości. Każde z tych spotkań wymaga indywidualnego podejścia, taktu i wyczucia.

Spotkania tego typu odbyły się m.in. w Ośrodku Terapii Uzależnień” Zapowiednik,” oraz w Oddziale Hematologiczno-Onkologicznym Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Kapitan Tomasz Cichocki

https://cichockioceanteam.pl/wp-content/themes/yachtsailing